Yiğen İçin Kadro Açtılar

2

Kamu Hizmeti Komisyonu resmi sitesinde  (KHK) öğretmen münhalleri açıklandı. Münhaller içerisinde Jeoloji öğretmenliği ise dikkat çekti. Bugüne kadar hiç bir okulda böyle bir münhal yokken sadece Sedat Simavi  Endüstri Meslek Lisesi’nde açılmış olması birilerine kadro mu açıldı ihtimalini de düşündürmeye başladı.

Ajans Cyprus /ÖZEL

Ajans Cyprus WhatsApp haber hattımıza düşen bir bilgi üzerine KTOEÖS sitesi ve KHK Sitelerinde belirtilen listeleri karşılaştırdığımızda bu yönde bir farklılık gördük.

KTOEÖS tüm okul müdürleriyle yaptığı görüşme neticesine göre eksik öğretmen kadrolarını liste halinde Milli Eğitim Bakanlığına gönderdiği ve bu yönde münhaller açıldığı bilinmekte. KTOEÖS sitesinden girildiğinde karşımıza çıkan münhaller listesinde ise Harita Tapu Kadastro Öğretmenliği  kadrosu için 2 öğretmen gözükürken, KHK’nın sitesinde bu kadro 1’e düşürülmüş ve Jeoloji Öğretmenliği kadrosu açılarak 1 öğretmen kadrosu da buraya kaydırılmış.

Elimize ulaşan bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdür Muavini Sayın Gülşen Hocanın 1 yıl önce Jeoloji Mühendisliği mezunu öz yiğeni Sedat Simavi’de göreve başladı ve görev süresi  bitti. Ne tesadüftür ki aynı okulda kadro açılmış. Bu, yiğen için kadromu açıldı sorusunu akıllara getiriyor.

KTOEÖS tarafından hazırlanan ve Bakanlığa gönderilen listede Jeoloji Öğretmenliği yokken nasıl oluyorda KHK’nın sitesinde bu bölüm için münhale çıkılıyor. KTOEÖS’nin bu bölümden haberi yokmu? yoksa bilgileri dışında keyfiyen mi münhal açılıyor…

Ajans Cyprus whatsApp ihbar hattımıza düşen mesajı ise olduğu gibi yayınlıyoruz..

Torpil Cumhuriyeti K.K.T.C…

Kardeşlerim öğretmen olabilmek için gece gündüz eşşek gibi çalışsın yapılan tezgaha bak!

Geçen hafta sendika gerekli öğretmen listesini açıkladı ve sedat simavi lisesi için 2 tane Harita-Tapu-Kadastro öğretmeni ihtiyacı olduğunu açıkladı. (Jeoloji öğretmeni eksiği yada ihtiyacı diye birşey çıkmadı çünkü hiçbir okulda bu bölüm yok)  Bugün KHK’nın sitesinde açıklanan öğretmen münhallerinde Harita-Tapu-Kadastro bölümü için öğretmen ihtiyacı 1 e düştü ve bu kadro hiç hesapta olmayan ve hiçbir okulda bölümü dahi olmayan jeoloji öğretmenliğine açıldı.

Ne tesadüf Sedat Simavi Meslek Lisesinde…

Neden mi? Çünkü geçen sene  sedat simavi lisesinde  harita bölümüne kendi yeğeni olan jeoloji mühendisini geçici öğretmen olarak koymuştu Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdür Muavini Sayın Gülşen Hocanın, şimdi de o bölüme el altından kimseye belli etmeden bölümü dahi olmayan bir alan için kadro açılıyor!!!

Ülkenin hali budur işte…

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız