YDÜ Eczacıları Sinema Kulübüyle Sosyalleşiyor

0

Sinema Kulübü ve Eczacılık Fakültesi İşbirliğinde Eczacılık Öğrencilerine Sinema Keyfi yaşatıyor…

Ajans Cyprus / Özel

Yakın Doğu Üniversitesi Sinema Kulübü ile Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1. Sınıf öğrencilerinin birlikte hazırladıkları film gösterimleri ilgiyle devam ediyor.

Eczacılık Fakültesi öğrenciler,i derslerden sonra gerçekleştirilen gösteriler ile Pharmacy Times’ın seçtiği her eczacılık fakültesi öğrencisinin görmesi gereken 5 filmin ilki olan Patch Adams ile başladığı..

“Lucy” ilgiyle izlendi

filmde, kanına karışan kimyasalların kendisine olağanüstü yetenekler kazandırdığı ve beynini giderek daha yüksek oranlarda kullanmaya başlayarak akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan Lucy öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile izlendi.

Dr İlker Gelişen;”Amacmız Lider Ruhu İle Yön Gösteren Bireyler Kazandırabilmek”

Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr İlker Gelişen ise film gösterimin ardından yaptığı açıklamada, amacımız yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin daha sosyal,daha nitelikli gittikleri toplumlarda lider ruhu ile yön gösteren bireyler kazandırabilmek için bu etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

Yusuf Güzel;”Ögrenci Arkadaşlarımızın Kaynaşması Ve Sosyalleşmesi”

Eczacılık fakültesi sinema kulübü başkanı Yusuf Güzel ise, amacımız ögrenci arkadaşlarımızın kaynaşması ve sosyalleşmesi yönünde bu etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz ve çok güzel geri dönüşümler alıyoruz dedi.

Eczacılık Fakültesi 1. Sınıf öğrencileri tarafından seçilerek gösterilen film etkinliklerinin her ay devam edeceğide vurgulandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız