Yazı Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:15 Bu yazı 1463 kez okundu
 
İngilizlere Göre Turizm İçin KKTC En Güvenli Ülke
Talat Ürer
talat1967urer@gmail.com
 
 

Dünya çapında turizm ve seyahat haberlerinin yayınlandığı ‘eturbonews’ internet sitesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turizmi ile ilgili geniş bir habere yer verildi.

 

“KUZEY KIBRIS KORONAVİRÜS AÇISINDAN GÜVENLİ BİR TATİL ARAYAN İNGİLİZ TURİSTLER İÇİN EN İDEAL YER…”

 

Küresel Seyahat Endüstrisi Grubunun haberlerini veren eturbonews.com, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin koronavirüs mücadelesindeki başarısından övgüyle bahsetti.

 

Küresel Seyahat Endüstrisi Grubu haber sitesi eturbonews.com Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin koronavirüs mücadelesindeki başarısını okuyucularına aktarırken “ Popüler tatil beldesi Kuzey Kıbrıs, 19 Nisan 2020'den bu yana yeni bir vaka olmadan COVID-19'dan kendisini bu pandemiden arındıran ilk ülke olabilir.

 

Güvenli ve virüssüz 2020 veya 2021 tatil beldesi arayan tatilciler için Kuzey Kıbrıs bir numaralı seçenek olabilir. Mart ayında teyit edilen ilk vakadan bu yana toplam 108 vaka ile Kuzey Kıbrıs'ta koronavirüsten iyileşen son hasta bu hafta hastaneden tamamen iyileşerek ayrılacak” ifadelerini kullandı.

 

Haberde, 1876 yılında kurulan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk araştırma üniversitesi olma özelliğini de taşıyan John Hopkins Üniversitesi’nin KKTC ile ilgili koronavirüs istatistiki bilgilerine de geniş yer veren eturbonews haber sitesi, Johns Hopkins Üniversitesi Koronavirus Kaynak Merkezi'ne göre, Kuzey Kıbrıs’ın 110'dan az teyit edilmiş koronavirüs vakasına sahip tek büyük Avrupa tatil beldesi durumunda olduğunu, bunun Kuzey Kıbrıs için etkileyici bir başarı olduğunu, Kuzey Kıbrıs’ın güneş ışığı, kumsallar ve Euro yerine kullanılan Türk lirası fiyatlarıyla da İngiliz tatilcileri tarafından çok sevilmekte olduğunu vurguladı.

 

Şu an KKTC hükümetinin almış olduğu kararlarla pandeminin verilen uğraşlar neticesinde en aza indirilmesi ve atlatılması halkın bu kurallara büyük bir ölçüde uyarak başardığı gerçeğidir.

 

Turizmde atılacak adımların öncelikli olarak KKTC halkına yönelik cezbedici husular düşünülmeli sektörün canlanmasını sağlayacak tedbirler alacak çalışmaların yapılmasıdır. Sonrasında ise, uçak seferlerinin açılmasını müteakip gelecek olan turistin, öncelikli olarak ülkesinde yaptıracağı testler sonrasında uçuşunun sağlanması ve ülkemize gelişleri ile ilgili alınacak tedbirler dizininden geçmesi, bence ülkemizin sağlık açısından atacağı adımların başında gelmelidir.

 

Ayrıca bu husus ülkemizin Üniversiteler Adası oluşu nedeniyle, gelecek öğrenciye de uygulanması sonrasında Üniversitelerle ilgili sağlık alanında alınacak tedbirlerde etkili olacağı kanısındayım. Evet “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” söylemi doğru bir söylem olsa da, olumlu yönde alınacak tedbirlerle katedilecek uzun yolumuz olacağını da unutmamak lazım.

 

Son söz olarak şunu da eklemek isterim ki, “Önce evimizin içini düzenleyerek işe başlamak lazım”.

 

Yerli üretimin desteklenmesi ve zaten girdi olmayan bir zamanda ülkeye ithal edileceklerle çıktıyı sağlamak, hiç de iyi olmayacak. Bu yüzden mutlak surette yerli üretimin desteklenmesi şart olmuştur.

 

Sağlıklı ve huzurlu bir hafta sonu geçirmeniz dileklerimle.

 
Etiketler: İngilizlere, Göre, Turizm, İçin, KKTC, En, Güvenli, Ülke, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı