Yazı Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 07:19 Bu yazı 1470 kez okundu
 
Gemi Su Almış Battı Batıyor “Öz Eleştiri”
Talat Ürer
talat1967urer@gmail.com
 
 

Pandemi başladı başlayalı yapılan uygulamalar, Komiteler dikkate alınırmış gibi görünerek, bilinçsizce hareket ettiğimizin farkındamıyız. Bilemiyorum.

 

“Bilmiyorduk” bunu açıklama olarak bu gün yapabiliyorsak, biz sanırım daha ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Mendireği çatlamış gemi su almış, hatta battı batıyor demek yerinde olacak.

 

“Rant” “oy” kaygıları ile halkın sağlığını hiçe sayarcasına hareket etmek ve son anda manevra yaparak yetkinin  Sağlık Bakanlığı’ na verilmiş olması, yakın gelecekte yapılacak “Cumhurbaşkanlığı” seçimlerine endekslenmiş olunması, adeta sağlığı bir kenara bırakmanın tam anlamıyla kendisidir.

 

Hükümetler geçici olmakla birlikte,  Devlet’ in Bekası ve devamlılığını anayasal olgularla sağlamak, temel hak ve özgürlüklerin korunmasının yanısıra “toplum sağlığını” hiçe sayarcasına olursa  bizlerin ayıbı olsa gerek. Yoksa bu gün bilinçli bir şekilde hareket edilmiş olsaydı “ Pandemi Hastanesi”, yapımına çoktan başlanmış olurdu diyebilirim. Hatta sadece zemin kat olarak Fuar Alanı bölgesine yapılabilleceği düşüncesindeyim. Bu noktanın iyi değerlendirildiğini de söylemeden geçemeyeceğim.

 

Devlet Hastanesi ile Kıbrıs’ ın en büyük ve donanımlı  hastanesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ortasında kalan bir alanda yapılmış olması çok da yerinde olacaktı.

 

Günah keçileri artacak mI?

Jet uçağı olayı itibarı ile sallanmaya başlayan Hükümet daha da çatırdamaya devam edeceği kanısında olmakla birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’ nın TC Hükümeti ile bir dizi görüşme yapıyor olması, bazı düşünceler içerisine olunabileceği gerçeklerini de ortaya koymaktadır.

 

Jet uçağının “ERCAN” Havalimanına inişinden tamamı ile herkesin bilgisinde olunduğu düşüncesi de ağır basmakta. “Kendi elimizle yaptık, kendi elimizle çekeceğiz” cümlesinin anlamını iyi düşünmek lazım.

 

“OY”  ve “OY” uğruna senaryolar üreterek “kelle alma” operasyonuna gidilmesi ve sonrasında sırf “Parti İçi Hesaplaşma” uğruna tabanı hiçe saymak bizi çok gülünç bir duruma düşürmüş olduğu da ayrı bir gerçek ve hala daha aynı düşünceler devam etmekte.

 

Acı olan bütün bunların “Dost Acı Söyler” cümlesinin altında, yazmakta olduğumu ancak, farklı kolaisyon hükümetinin gündeme gelmiş olması adeta “Cumhurbaşkanlığı” seçimi sonrasında esecek rüzgarın fırtına sessizliği gibi olabileceğini de unutmamak lazım.

 

“Gemi Su Almış Battı Batıyor”

 
Etiketler: Gemi, Su, Almış, Battı, Batıyor, “Öz, Eleştiri”,
Yorumlar
Haber Yazılımı