“TDP Ankara İle İlişkileri Torpilledi. Ortaklar İse Seyirci”

0

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Prof.Dr. Erhan Arıklı, yazılı bir açıklama yaparak, Hükümet ortağı TDP’nin Ankara ile ilişkileri torpillediğini, ortakların ise buna seyirci kaldığını savunarak; “İçinde yaşadığımız ekonomik kriz karşısında, mevcut Hükümetin çaresizlik içinde kıvrandığını üzülerek görüyoruz.” dedi.

İşte yazılı açıklamanın tam metni,

İçinde yaşadığımız ekonomik kriz karşısında, mevcut Hükümetin çaresizlik içinde kıvrandığını üzülerek görüyoruz.

Bu ekonomik krizi hafifletmenin tek yolu Anavatan Türkiye’nin desteğini alarak bir takım ekonomik önlemleri yürürlüğe koymaktır.

Oysa mevcut Hükümetin bir müddetten beridir Ankara ile yaşanan sıkıntıları kamuoyunun gündeminden gizlemeye çalışmaktadır. Özellikle Hükümetin yumuşak karnı pozisyonundaki ortağı TDP nin yaptığı uygulamalar zaten sıkıntılı olan ilişkileri daha da gerginleştirmiştir.

Hükümetin diğer ortakları, TDP nin bu akıl almaz uygulamalarına daha ne kadar tahammül edecektir merak ediyoruz.

Sayın Cemal Özyiğit’e soruyorum. Anavatan Türkiye yetkilileri tarafından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin seçmeli ders yapılmaması konusunda herhangi bir telkin aldınız mı?

Hükümet ortaklarınız tarafından da  bu konuda defaatle “Sırası değil. İlişkileri sıkıntıya sokacaksın” diye uyarıldınız mı?

Bu uyarıları aldı iseniz ve buna rağmen ısrarla bu dersi seçmeli hale getirerek bırakın ortaklarınızı, Türkiye yetkililerine ve dolayısı ile Türkiye ye meydan okumuş olmuyor musunuz?

Bu meydan okumanın sonucunda Türkiye yetkililerinin size ve KKTC Hükümetine ne demesini bekliyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz ekonomik krizden ancak Türkiye Cumhuriyetinin desteği ile çıkabileceğimize göre, siz ikili ilişkileri bu şekilde  dinamitleyerek aslında kime hizmet etmiş olduğunuzun farkında mısınız?

Koalisyonun diğer ortaklarına bir kez daha sesleniyorum; TDP yi koalisyondan dışlayın, YDP olarak size dışardan hiç bir karşılık beklemeksizin ihtiyacınız olan sayısal desteği verelim. Böylece her açıdan rahatlayın ve ülke sorunlarına yoğunlaşın. Aksi taktirde bu yükün altında hep birlikte ezileceğiz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız