Siber, Türkiye – Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyetini Kabul Etti

0

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde ilk sözü alan Cemiyet Başkanı Rüşat Aydoğan, Cumhuriyet Meclisinin kurulduğu günden bu yana KKTC için kutsal görevler yaptığını belirterek, çok kıymetli ve değerli Devlet adamlarının Meclisten yetiştiğini söyledi.

Aydoğan, seçim sonuçlarının tüm KKTC’ye hayırlı olmasını dileyerek yeni kurulacak hükümetin de ülke için güzel işlere imza atacağına inandığını belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de konuşmasında Meclisin ülke demokrasinin ve halkın iradesinin yansıdığı kurum olduğuna dikkat çekerek seçimlerden sonra oluşacak yeni Meclisin daha verimli bir yapıda olmasını diledi.

Meclisin verimli olmasının halkın mutluluğunun artması anlamına geldiğine işaret eden Siber, demokrasisi ile her zaman övünen Kıbrıs Türk halkının genel seçimlerde de yine bir demokrasi sınavını başarıyla verdiğini ifade etti.

Kıbrıs Türkünün yakın tarihinde verilen mücadelelerin , bugünün faydalı ve verimli çalışmaları ile anlam kazanabileceğini söyleyen Siber, gelecek ile ilgili bütün güzel umutların gerçekleşmesi için bugün o projelerin yapılması ve çalışılması gerektiğini vurguladı.

Siber, karşılıklı yapılan ziyaretlerin önemine değinerek , ziyaretler vesilesiyle tarihi,kültürel ve doğal güzelliklerin daha iyi görülebileceğini belirtti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız