Rusya Devlet Başkanı Putin’e Berlusconi’den Doğum Günü Jesti

0

Dünya liderleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğum gününü kutladı. 

Dünya liderleri, 66 yaşına giren Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’i arayarak doğum gününü kutladı.

Kremlin’den yapılan açıklamada, “Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksander Lukaşenko, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksander Vucic ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Rusya Federasyonu Başkanı’nı telefonla arayarak şahsen tebrik etti” ifadelerine yer verildi.

İtalya’nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi’den Doğum Günü Jesti

İtalya’nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğum günü için Rusya’ya geleceğini duyurdu.

Berlusconi, “Dostum Vladimir Putin’in doğum gününü kutlamak için Rusya’ya uçuyorum. Bu fırsatı önemli uluslararası meseleleri konuşmak için kullanacağım” ifadelerini kullandı. Berlusconi ayrıca uçaktan çekilmiş bir fotoğrafını da açıklamasına ekledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğum günü ise 7 Ekim. 1952 yılında dünyaya gelen Putin bu sene 66 yaşına girecek.

Vladimir Putin, 7 Ekim 1952 tarihinde St. Petersburg kentinde doğdu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız