Havada Panik…Ercan’dan Kalkan THY Uçağının Motoru Sustu

0

Türk Hava Yolları’nın Ercan-İstanbul seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, motorunda yaşanan teknik bir arıza nedeniyle Antalya’ya acil iniş yaptı.

TK965 sefer sayılı uçuşu gerçekleştirmek üzere 02:30’da Ercan Havalimanı’ndan kalkış yapan TC-JML kuyruk tescilli A321-200 tipi yolcu uçağı, havalandıktan kısa süre sonra sağ motorunda bir sorun yaşandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti semalarında yaklaşık 15 dakika boyunca alçak uçuş yapan uçağın motorunun sustuğu ve tekrardan çalışmaması üzerine kokpit ekibinin Antalya’ya acil iniş kararı aldığı öğrenildi.

Ercan Havalimanı’nda görevli hava trafik kontrolörü ile yapılan görüşmede “geri dönebilirsiniz” çağrısına rağmen uçağın teknik bakımının yapılabilmesi için Antalya Havalimanı’na acil yapıldığı belirtildi. THY’ye ait uçak, Antalya’ya güvenli bir şekilde iniş yaparken, yolcular başka bir uçakla İstanbul’a gönderildi.

Yolcuların büyük panik ve korku dolu saatler yaşadığı olayda arıza nedeniyle yükselemeyen uçak, alçak uçuşla önce Güzelyurt ardından da Geçitkale hava sahasında bir süre dolaştı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız