Haspolat’ta Vahşet… İşkence Mi Edildi

0

Haspolat’ta insanlığımızdan çıktığımızı sergileyen bir olay yaşandı… İddiaya göre bir sokak köpeğine yapılan işkence ile dört ayağı  kesici aletlerle kesilmek suretiyle kanlar içerisinde bulundu… Elimize ulaşan bir başka iddia ise hayvanın bir aracın çarpması sonucu bu hale geldiği yönünde… 

Haspolat sanayide çalışan yusuf adlı bir vatandaş tarafından köpek kanlar içerisinde bulundu..

Olayın bir diğer ilgin olan yanı ise vatandaşın durumu hayvan haklarıyla alakalı bir kaç sivil toplum örgütüne ulaşmasına rağmen maalesef yeterli cevabı alamadığını ,geri döneriz dediklerini çektiği video kayıtta anlatıyor… Hayvansever vatandaş inatla birilerine ulaşıncaya kadar aramaya devam edeceğini belirtiyor.

Hayvan Hakları Derneği: “Ödeneğimiz Kesildiği İçin İlgilenemeyiz”

İnsanlık görevini  yerine getirmek isteyen hayvansever vatandaş ilk olarak Hayvan Hakları Derneğini aradı. Aldığı cevabın “ödeneğimiz kesildiği için ilgilenemeyiz” olduğunu Ada Tv Haber müdürü Nihan Yücel’e anlatan Yusuf adlı vatandaş, daha sonra da Lefkoşa Türk Belediyesini aradığını, telefonda konuştuğu  kişinin kendisini başka bir birime yönlendirdiğini ve size geri döneceğiz denilip telefonun kapatıldığını söyledi.

Ada TV Haber ekibi Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Turan’a ulaşarak Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi ile irtibata geçilmesini ve köpeğin tedavi edilmesi için hastaneye gönderilmesini sağladı. Bu arada aracı olmadığı için bir süre köpeğin başında bekleyen Yusuf’a çalıştığı işyeri de araç temin ederek  köpeği Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne götürülmesini  sağladı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız