Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 07:35 Bu haber 1951 kez okundu
 
YÖK Başkanı Saraçʹtan açıklama!
EĞİTİM Haberi
YÖK Başkanı Saraçʹtan açıklama!

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ˮBildiğiniz üzere Covid-19 salgını sonrasında YÖK olarak, üniversitelerimizin kapasiteleri ve yetkinlikleri ile orantılı olarak derslerin (uygulamalı eğitimlerin teorik kısımları dahil) uzaktan eğitimle yapılabilmesi, bu dönem uzaktan verilemeyen derslerin ise ˮyaz döneminde telafi eğitimi (yaz eğitimi)ˮ ile mümkün olduğunca verilebilmesi yönünde üniversitelerimize bir hareket serbestisi imkanı tanıdık.

 

Uzaktan eğitim sürecinizde istifade edebilmeniz için de farklı üniversitelerin dijital ders materyallerinden oluşan ders havuzu niteliğindeki ˮYÖK Dersleri Platformuˮnu sizlerin açık erişimine sunduk

 

Önümüzdeki günlerde platformu daha da çeşitlendirip zenginleştireceğiz. Bunun dışında bazı öğrencilerimizden gelen bu bahar döneminde azami süreye sayılmayacak şekilde kayıt dondurma imkânı verilmesi yönündeki talepleri de değerlendirerek bu hakkı da “talep eden öğrencilerimize” verdik. 

 

Bilmenizi isteriz ki, ülkemizdeki bu  salgın sürecinde “esnek davranarakˮ eğitimlerinizin mümkün olduğunca telafi edilmesi yönünde ˮeş zamanlı farklı seçeneklerˮ sunmaya gayret ediyoruzˮ ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YÖK, Başkanı, Saraçʹtan, açıklama!,
Yorumlar
Haber Yazılımı