Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 10:36 Bu haber 2283 kez okundu
 
Türkiye'yi Doğu Akdeniz'de köşeye sıkıştırma planları yapılmakta
Prof.Yorucu, Türkiye kıyısı olan her kiminle Deniz Yetki Anlaşması yapmaya kalktıysa o bölgede karışıklık meydana geldi. Bunlar Tesadüf mü?
KIBRIS Haberi
Türkiye'yi Doğu Akdeniz'de köşeye sıkıştırma planları yapılmakta

Köşe yazarı- Akademisyen Prof.Dr. Vedat Yorucu, Doğu Akdeniz'de Oruç Reis'in görev bölgesine hareketi ile birlikte sondaj çalışmalarına ve sismik araştırmalara yeniden start vermesi ve olası bir müdahaleye karşılık TC Deniz Kuvvetleri donanmasına ait gemilerin eşlik etmesiyle birlikte gerginliğin arttığına işaret ederek Türkiye kıyısı olan her kiminle Deniz Yetki Anlaşması yapmaya kalktıysa o bölgede karışıklığın meydana geldiğini vurgulayarak Bunlar Tesadüf mü? diye sordu..

Prof.Yorucu, köşesine taşıdığı yazıda şunları belirtti;

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Libya arasında Deniz Yetki Alanı Sınırlandırma antlaşması yapılacağı açıklandığı zaman, Libya’nın içi karıştı, Kaddafi rejimi yıkıldı. Daha sonra aynı amaç güdülerek benzer antlaşma Mısır ile yapılması gündeme geldi Mübarek rejimi devrildi. Benzer antlaşma bu sefer Libya ile 2019 yılı Kasım ayında imzalandı. Başta Yunanistan, GKRY, İsrail, Fransa ve diğer müttefikleri Türkiye’ye meydan okudu. Benzer bir antlaşma bu sefer Türkiye-Lübnan arasında yapılsın dendi. Beyrut havaya uçuruldu. Bunlar tesadüf müdür, yoksa bilinçli mi yapıldı kestirmek mümkün değil. Bu sorular ister istemez aklıma takıldı!" ifadelerine yer verdi...

,

Yazının Devamını Okumak İçin TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'yi, Doğu, Akdeniz'de, köşeye, sıkıştırma, planları, yapılmakta,
Yorumlar
Haber Yazılımı