Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 14:56 Bu haber 758 kez okundu
 
Tatar: Genel anlayış çok da acele edilmemesi
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile görüştü…
KIBRIS Haberi
Tatar: Genel anlayış çok da acele edilmemesi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile görüştü… Görüşmede, koronavirüs salgınıyla ilgili durum ve öngörülen gelişmeler değerlendirildi…

 

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından açıklama yapan Başbakan Ersin Tatar, izolasyon döneminin devam ettiğini, bugün yapılacak bakanlar kurulunda sürecin uzatılması için karar alınacağını açıkladı.

 

Alınan tedbirler neticesinde içinde bulunulan durumun memnuniyet verici olduğunu ve kontrol altında sürecin ilerletildiğini belirten Tatar, herhangi bir risk olmaması için bu şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi.

 

Yurt dışından gelenlerin artık yarınki Ankara uçağıyla birlikte bitmesi noktasında görüş birliği olduğunu kaydeden Tatar, “KKTC’yi korumamız lazım. İzolasyonun devam etmesi lazım. Cumhurbaşkanı ile görüş birliğinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Bundan sonraki süreçte ekonomiyi yönetme bağlamında görüş ve önerileri paylaştıklarını da kaydeden Başbakan Tatar, “Hangi sektörün ne zaman açılacağı noktası değerlendiriliyor. Genel anlayış çok da acele edilmemesi yönündedir ancak hazırlıkların da yapılması gerekmektedir. Planlaması yapılacaktır” vurgusu yaptı.

 

Devletin üst makamları olarak siyasi gerginliği bir tarafa bırakarak istişare ve görüş alış-verişinde bulunulmasının halkın da beklediği bir süreç olduğunu kaydeden Tatar, sürecin aynı başarıyla yönetilmesi ve yürütülmesi gerektiğini de anımsattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatar:, Genel, anlayış, çok, da, acele, edilmemesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı