Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 06:55 Bu haber 5833 kez okundu
 
SON DAKİKA..Türk Tiyatrosu'nun duayen ismi Ayşegül Atik hayatını kaybetti
Türk Tiyatrosunun önemli değerlerinden ve Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi'nin öğretim elemanı olarak görev yapan Ayşegül Atik bu gece hayatını kaybetti...
KÜLTÜR&SANAT Haberi
SON DAKİKA..Türk Tiyatrosu'nun duayen ismi Ayşegül Atik hayatını kaybetti

Türk Tiyatrosunun önemli değerlerinden ve Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi'nin kuruluşundan itibaren Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim elemanı olarak görev yapan Ayşegül Atik bu gece hayatını kaybetti..

 

Türk Tiyatrosunuda ve Televizyonlarından tanıdığımız adeta ailemizin bir parçası gibi gördüğümüz En Son Babalar  Duyar'ın Annesi olan Ayşegül Atik bu gece 00.10 sularında hayatını kaybetti. Acı haber, meslektaşı , öğretim görevlisi olduğu Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Koordinatörü Çetin Özen'den geldi..

 

Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesinin kurulduğu 2005 yılından itibaren Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim elemanı olarakta görev yapan usta isim Ayşegül Atik öğrencilerine ve izleyicisine hayatının son sahnesini oynayarak tüm sevenlerini üzdü...

 

Ayşegül Atik uzun bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 

 

Ayşegül Atik Kimdir?

1948 yılında Ankara’da doğmuştur. Asıl adı Mürşide Ersoy’dur. Babası subay idi. 5 kardeştirler. Ankara TED Koleji mezunudur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosunda, Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda tiyatro oyuncusu olarak görev aldı. 1978 yılında Devlet Tiyatrosu'ndan ayrıldı ve çeşitli tiyatro topluluklarında çalıştı. TRT’nin tek kanal olduğu yıllarda Ali Atik ve Levent Kırca ile beraber Televizyonda çeşitli skeçlerde yer aldı. 80’li yıllarda eşi Ali Atik ile birlikte çektikleri “Önce alışveriş sonra fiş” sloganlı KDV reklamlarında oynadı. Ayşegül Atik, 1977 yılında oyuncu Ali Atik ile evlendi. 2002 yılında boşandı. Alper ve Argun Atik adlarında iki oğlu vardır.

 

KKTC’de Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi'nde  Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2001 senesinde Işıl Yücesoy yönetmenliğinde Ayşegül Atik Tiyatrosu’nda "Gizli Bahçe" adlı tiyatro oyununda oynadı. 2002 yılında Birol Güven’in yaptığı ve başrollerinde Ayşegül Atik, Ali Erkazan, Arzu Balkan, Ali Sunal, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Selahattin Taşdöğen, Büşra Pekin gibi oyuncuların oynadığı “En Son Babalar Duyar” adlı dizide oynadı. 2007 yılında “Kısmetim Otel” adlı dizide Yıldız Kenter, Tarık Papuççuoğlu, Ekin Türkmen, Gürgen Öz, Ege Aydan, Binnur Şerbetçioğlu, Murat Akkoyunlu ile birlikte rol aldı. 2010 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın senaryosunu Emrah Serbes’in yaptığı “Şen Yuva” adlı dizide; Ayşegül Atik, Altan Erkekli, Ceyda Düvenci, Levent Üzümcü, Alper Kul, Osman Berk Selvi, Mehtap Bayri, Caner Alkaya, Meltem Yılmazkaya, Okan Çabalar, İrem Sak, Bican Günalan, Erdem Yener birlikte oynamıştır.

 

2017 yılında Fox Tv'de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan'ın paylaştığı "Dayan Yüreğim" dizisinde 4'üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin'in annesi Türkan karakterini canlandırmıştır. 

 

Filmleri ve Dizileri :

Yönetmen :

1989 - Alıştık Artık (TV Dizisi) 

Senaryo :

1989 - Alıştık Artık (TV Dizisi)

Oyuncu :

2017 - Dayan Yüreğim (Türkan) (TV Dizisi)

2017 - Yaşamak Güzel Şey (Sinema Filmi)

2015 - Ali Kundilli 2 (Alinin Babaannesi) (Sinema Filmi)

2010 - Şen Yuva (Gülümser) (TV Dizisi)

2007 - Kısmetim Otel (Ayten Kısmetim) (TV Dizisi)

2002 - 2003 - En Son Babalar Duyar (Şükran Yalçın) (TV Dizisi)

1989 - Alıştık Artık (TV Dizisi)

1986 - Sen de mi Şakir (Video)

1983 - Kartallar Yüksek Uçar (Özlem Onursal Seslendirmesi) (TV Dizisi)

1979 - Tatlı Çarşamba (Ayşegül) (TV Dizisi)

1978 - Taşı Toprağı Altın Şehir (Fatma) (Sinema Film

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SON, DAKİKA..Türk, Tiyatrosu'nun, duayen, ismi, Ayşegül, Atik, hayatını, kaybetti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı