Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 00:10 Bu haber 1986 kez okundu
 
SON DAKİKA...!İngiltere'de kısmi sokağa çıkma yasağını ilan edildi
İngiltere'de kısmi sokağa çıkma yasağını Başbakanı Boris Johnson ilan etti
DÜNYA Haberi
SON DAKİKA...!İngiltere'de kısmi sokağa çıkma yasağını ilan edildi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs önlemlerinde büyük bir artış olduğunu duyurdu ve açıkladı... Bu geceden itibaren İngiltere'deki insanların evlerini sadece çok sınırlı amaçlar için terk edebilecek. Polis görevde.

 

AVA Ajans Avrupa Gazetesi'nin haberine göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs önlemlerinde büyük bir artış olduğunu duyurdu ve açıkladı... Bu geceden itibaren İngiltere'deki insanların evlerini sadece çok sınırlı amaçlar için terk edebilecek. Polis görevde.

 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un konuşmasından başlıklar şöyle;

-Bu geceden itibaren İngiltere'deki insanların evlerini sadece “çok sınırlı amaçlar” için terk etmelerine izin verilecek.

 

- Temel ihtiyaçlar için alışveriş; günde bir egzersiz şekli için; herhangi bir tıbbi ihtiyaç için; ve “kesinlikle gerekli” olduğunda işe gidip gelmek için izin verilecek

 

- İnsanlar, birlikte yaşamadıkları arkadaşlarla veya aile üyeleriyle tanışmamaları konusunda uyarıldı. Sosyal birliktelik kısıtlandı. 


- Alışverişe yalnızca gıda ve ilaç gibi temel ihtiyaçlar için izin verildi. İnsanlar alışveeriş için “olabildiğince az” sokağa çıkmaları önerildi.


- Polis, para cezaları ve toplantıların dağıtılması da dahil olmak üzere kuralları uygulama yetkisine sahiptir

Kaynak: Editör:
Etiketler: SON, DAKİKA...!İngiltere'de, kısmi, sokağa, çıkma, yasağını, ilan, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı