Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 12:50 Bu haber 3611 kez okundu
 
Sanatçılar Kovid-19'a dikkat çekmek için çiziyor...
Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Sanatçı Aidos Seydakul Kovid-19 salgınına dikkat çekmek için resmetti
KÜLTÜR&SANAT Haberi
Sanatçılar Kovid-19'a dikkat çekmek için çiziyor...

Dünya genelinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılması ile birlikte resim sanatçıları da salgına dikkat çekmek ve mücadeleye farklı bir bakış açısıyla destek vermek için resmediyorlar...

 Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre sanatçı Aidos Seydakul,  dünya geneline yayılan ve binlerce insanın yok oluşuna neden olan koronavirüse dikkat çekmek, verilen mücadeleye sanatsal bakış açısıyla destek vermek için resmetti.

Açıklamada, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için hergün ayrı bir sanatçı tarafından resmedilerek Kovid-19’u  farklı bakış açılarıyla paylaşmaya devam edeceği bildirildi.

Aidos Seydakul kimdir?

1993 yılında Kazakistan Almatı bölgesinde doğdu. 2016 yılında Abay ismini taşıyan ,  Kazakistan  Ulusal Pedagoji Üniversitesi'nden mezun oldu. 2018 yılında Zhurgenov adını taşıyan  Kazakistan  Ulusal Sanat Akademisi'nden mezun oldu. 2015 yılından beri Kazakistan Cumhuriyeti Genç Sanatçılar Birliği üyesidir. Cumhuriyetçi sergilerin katılımcısıdr. 2006 yılında ‘Neva Paleti’ yarışmasını kazandı. 2015 yılında, ‘Kazakistan  Hanlığının 550 yıldönümüne’  adanmış sergiye katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanatçılar, Kovid-19'a, dikkat, çekmek, için, çiziyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı