Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 13:53 Bu haber 2381 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığından Duyurulmuştur...
“Sağlık Bakanlığı’ndan Duyurulur”
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanlığından Duyurulmuştur...

Bakanlar Kurulu kararına göre 14 Mart 2020 tarihinden bu yana  evde izolasyon sürecinde bulunanlar ve bu süreyi  tamamlayanların  7 gün daha aynı koşullarda izole  kalması gerekli görülmektedir.


 Ancak öksürük, ateş, nefes darlığı gibi şikayeti olanlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı 1102 numaralı ihbar hattını arayarak durumlarını aktaracak ve bakanlık tarafından gerekli adımlar atılacaktır.


Yine 18 Mart 2020 Bakanlar Kurulu kararına göre otelde izolasyonda kalanlar ise 14. Günü tamamladıklarında testleri yapılacak, sonuçlarının ardından ise bir gün sonra evlerine gidebileceklerdir. Ancak evlerine gittikten sonra 7 gün daha evlerinde izole edilecek ve evlerinde izolasyon kurallarına uyacaklardır. Otelden ayrılan kişiler evlerine giderken  1 kişi tarafından  alınacak ve aracın  arka koltuğunda oturarak maske ve eldiven  kullanacaktır.


Gerek evde gerekse otellerde karantina süresini dolduran vatandaşlarımızın market ve eczane amaçlı çıkışlar dahil 7 gün daha izole koşullarına uyması önemle tavsiye edilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Bakanlığından, Duyurulmuştur...,
Yorumlar
Haber Yazılımı