Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 07:44 Bu haber 2769 kez okundu
 
Prof.Dr. Vedat Yorucu, Ekonomik Pakete İlişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu
Ekonomi uzmanı Akademisyen Prof.Dr. Vedat Yorucu, ekonomik pakete ilişkin Ajans Cyprus'a çarpıcı açıklamalarda bulundu...
EKONOMİ Haberi
Prof.Dr. Vedat Yorucu, Ekonomik Pakete İlişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu

Ekonomi uzmanı Akademisyen Prof.Dr. Vedat Yorucu, Başbakan Ersin Tatar tarafında açıklanan ekonomik pakete ilişkin Ajans Cyprus'a çarpıcı açıklamalarda bulundu...

 

Pandemi hastanemiz yok. Acil durumlarda ilk müracaat kapısı Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi. Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde çıkan yangında nereye koştuk? Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne.

 

Ajans Cyprus / Lefkoşa

 

"Ülkenin ekonomisinin yatırım yapma pozisyonu şu anda ölü. Planlanan yatırım için hem kaynak yok, hem de KKTC’nin bir yatırım bütçesi yok. Ülke yatırımlarını özel sektör yatırımcısı gerçekleştiriyor. Altyapı yatırımlarını da TC kaynaklarından Ankara Hükümeti karşılıyor. "

 

Covid 19 pandemisi ortaya çıktı, koronavirüsü nedeniyle apar topar Burhan Nalbantoğlu karantina hastanesi oldu. Nereye koştuk? Yine Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne. Demek ki bu ülkenin sağlık konusunda nefes alma borusu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanaesi. Bir Üniversite araştırma hastanesi aynı zamanda. Bu üniversite, bildiğim kadarıyla binlerce kişiye istihdam kapısı yaratıyor. Yan kuruluşlarıyla beraber, Yakın Doğu Gurubu, kamudan sonra en çok istihdam yaratan kuruluşu olarak ilk sırada geliyor. Bunu bir yere not edelim. Tekrar bu konuya döneceğim.

 

Yazının tamamını okumak için  TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof.Dr, Vedat Yorucu, Ekonomi, Ekonomik Paket, KKTC, Ersin Tatar, Turizm, İnş
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı