Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 13:55 Bu haber 3800 kez okundu
 
Prof.Dr. Vedat Yorucu: Ekonomide Alternatifsiz Değiliz
Kıyı Ötesi (Offshore) Finans Merkezi Olmak ve Serbest Bölge Kurmak. KKTC’yi vergi cenneti yapacak, ikili vergilendirme anlaşmalarını derhal hazırlayıp imzalamamız gerekmektedir.
EKONOMİ Haberi
Prof.Dr. Vedat Yorucu: Ekonomide Alternatifsiz Değiliz

Ekonomi uzmanı Akademisyen Prof.Dr. Vedat Yorucu Ajans Cyprus için yazdı... "Ekonomide Alternatifsiz Değiliz"..

 

Prof. Dr. Vedat Yorucu, Korona virüsü nedeniyle KKTC ekonomisinin dibe vurduğunu, sadece bizde değil, tüm dünyada ekonomilerin çöktüğüne yer verirken KKTC ekonomisinde alternatiflerinde bulunduğunu kaleme aldı.

 

Prof.Dr. Yorucu: "ABD ve AB, piyasaları rahatlatacak kararlara imza attılar. Milyarlarca dolar hibe ve yatırımı teşvik paketleri ard arda açıklanıyor. Ne Türkiye, ne de biz bu yardım ve hibelerden yararlanacak değiliz. Allahtan, anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti hep yanımızda. Hem de hiçbir karşılık beklemeden destek sağlıyor. Sadece ekonomik destek değil, askeri savunma ve aynı zamanda bilgi desteği de sağlıyor. Sağlık ve eğitim alanlarında da yardımlarını yavruvatan Kuzey Kıbrıs’tan esirgemiyor. Fakat, KKTC de artık kendi ayakları üzerinde durabilmeli. Peki nasıl? Ekonominin lokomotifi Turizm ve Yüksek öğrenim sektörleri pandemi nedeniyle dibe vurmuşken, bu nasıl başarılacak?

 

Yazının devamını okumak için TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof.Dr., Vedat, Yorucu:, Ekonomide, Alternatifsiz, Değiliz,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı