Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 13:04 Bu haber 7440 kez okundu
 
Polis Teşkilatına karşı karalama girişimi...
Polisin Teknecik Elektrik Santraline baskın yaptığı ve elektrik kesintisi uygulayacak çalışanlara gözdağı verdiği yönünde haberler gerçeği yansıtmıyor...
- Haberi
Polis Teşkilatına karşı karalama girişimi...

Bir gazetede,  "Polisten Gece Operasyonu - Baskın" başlığı altında; polis çevik kuvvet ekiplerinin dün  gece Teknecik Elektrik Santraline baskın yaptığı ve elektrik kesintisi uygulayacak çalışanlara gözdağı verdiği yönünde haberler üzerine Polis Basın subaylığı tarafından yazılı açıklama ile kamuoyu bilgilendirildi.

 

Açıklamanın tam metni şöyle,

Bugün, yerel bir gazetede,  "Polisten Gece Operasyonu - Baskın" başlığı altında; polis çevik kuvvet ekiplerinin dün  gece Teknecik Elektrik Santraline baskın yaptığı ve elektrik kesintisi uygulayacak çalışanlara gözdağı verdiği yönünde haberler yer almaktadır. 

 

Söz  konusu olayla ilgili gerçekler aşağıdaki gibidir.

Dün akşam, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) tarafından  Teknecik Elektrik Santralinde üretimin durdurulacağı yönünde bilgi alınması üzerine Girne Polis Müdürlüğü'nde görevli polislerden oluşturulan bir polis ekibi Teknecik Elektrik Santraline gitmiştir. Teknecik Elektrik Santralinde, El-Sen yetkilileri ile yapılan görüşmede, sendikanın  elektrik üretimini durdurma yönünde bir kararı olmadığının öğrenilmesi üzerine söz  konusu polis ekibi olay yerinden ayrılmıştır. 

 

Haberde konu edildiği gibi polisin çalışanlara baskı uyguladığı ve  olay yerine polis çevik kuvvet ekiplerinin  gittigi iddiaları asılsızdır.  

 

Gücünü, Anayasa ve yasalardan alan polis teşkilâtı halkının huzur ve güvenliğini sağlamak adına tüm unsurları ile 24 saat görevinin başında ve halkının hizmetindedir.

 

Basın kuruluşlarımızın, halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme adına yapacakları haberlerin doğruluğunu yetkililerden araştırdıktan sonra haber yapmaları önemle rica olunur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polis, Teşkilatına, karşı, karalama, girişimi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı