Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 11:24 Bu haber 2565 kez okundu
 
Para transferi artık WhatsApp'tan da yapılabilecek
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özelliğini kullanıma sundu.
TEKNOLOJİ Haberi
Para transferi artık WhatsApp'tan da yapılabilecek

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması  WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özeliğini kullanıma sundu. 

 

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in  Facebook hesabı üstünden Brezilya'da yaşayan kişilerin WhatsApp'tan para gönderip alabileceğini duyurdu. 

 

İlk olarak 2018'de Hindistan'da denenmeye başlanan özellik Facebook Pay üzerinden kullanılıyor. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, söz konusu bireysel kullanıcılar için ücretsiz olacakken, işletmelere ödeme almak için bir ücret talep edilecek.

 

İşte Whatsapp'a Gelecek 5 Yeni Özellik

Özellikle corona virüs salgını sonrası pek çok iletişim odaklı uygulama gibi kullanım oranı artan WhatsApp platforma pek çok yeni özellik entegre etmeye hazırlanıyor. İşte WhatsApp'a önümüzdeki dönemde gelecek yeni özellikler...

 

Çoklu Cihaz Dönemi 

WhatsApp bir süredir çoklu cihaz desteği özelliğini test ediyor. Söz konusu özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek.  

Uzun Süredir En Büyük Rakibi Telegram'da Yer Alan Özelliğin Whatsapp'a Ne Zaman Entegre Edileceğine Dair Bir Açıklama İse Bulunmuyor.  Beta Sürümünde Yer Alan Bilgilere Bakılırsa Whatsapp Aynı Snapchat'te Olduğu Gibi Yok Olan Mesajlar Özelliğini Önümüzdeki Dönemde Kullanıcılarına Sunmaya Hazırlanıyor. 

 

Süresi Dolan Mesajlar 

Expiring Messeges (Süresi dolan mesajlar) olarak adlandırılan özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Beta sürümünde yer alan bilgiye göre kullanıcılar 1 gün 1 hafta 1 ay gibi opsiyonlar arasında bir seçim yapma imkanına sahip olacak. 

 

Mesaj Arama Özelliği 

Hem iOS hem de Android için geliştirilen yeni WhatsApp sürümünde ortaya çıkan bir başka özellik ise mesaj arama özelliğini geliştirecek. Yeni WhatsApp özelliği ile birlikte kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemi yapabilecek. 

 

Depolama Özelliği 

Yeni depolama özelliği ile birlikte kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek. 

 

Mesaj Silme Özelliği  

WhatsApp'ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor. henüz test geliştirme aşamasında olan bu özelliği detaylarının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Para, transferi, artık, WhatsApp'tan, da, yapılabilecek,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı