Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 13:04 Bu haber 2466 kez okundu
 
Lefkoşa’nın üzerindeki bariyerleri koşarak kaldırıyorlar!
Lefkoşa’nın üzerindeki fiziksel ve zihinsel bariyerleri koşarak kaldırıyorlar!
SPOR Haberi
Lefkoşa’nın üzerindeki bariyerleri koşarak kaldırıyorlar!

Lefkoşa’nın çepeçevre koşulduğu sembolik yeniden birleştirme etkinliğinin üzerinden bir yıl geçti. İki toplumlu koşu grubu olan RUNITE Nicosia, 11 Ocak 2020, Cumartesi, Lefkoşa’da bu  koşunun ikincisini düzenliyor.

 

Etkinlik saat 10.30 Ledra Palace Sınır  Kapısı’nın yakınındaki ara bölgede yer alan Home 4 Cooperation’da etkinliğe katılacak koşu grubunun toplanması ile başlayacak.

 

Açıklamada, Güney Lefkoşa’da koşarak başlanan etkinlik, Ledra Palace Sınır  Kapısı’ndan Türk kesimine geçerek Lefkoşa Surlariçi ve Dereboyu’na kadar gidip geri dönmek kaydıyla etkinlik tamamlanacak. Organizasyon komitesi bu etkinlikle Lefkoşa ile ilgili insanların zihninde yer eden fiziksel ve zihinsel bariyerleri kaldırmayı ve Lefkoşa’yı insanların bir bütün olarak görmesini amaçlamaktadır denildi.

Organizasyon komitesi verdiği mesajda “Adamız hala daha bölünmüş olmasına rağmen, yeni yıla umutlu ve optimistik bir başlangıç yaparak bu bölünmüşlüğü birleştirmek için Lefkoşa Surlariçi’nin dar sokaklarında ve etrafındaki bölgelerde yeniden mutlu adımlarla birlikte koşacağız. Bu bir yarış veya rekabetçi koşu etkinliği olmayacak, adamızın her köşesindeki tüm farklı nitelikteki koşuculara açık bir etkinlik olacak ve amacımız Lefkoşa sokaklarına pozitif mesaj iletmektir. Koşmak bizi bir araya getirir, koşmak bizi birleştirir” dedi.


Koşu etkinliği saat 10.30’da Home 4 Cooperation’dan (H4C) başlayacak ve Lefkoşa’nın kuzey ve güneyinde 8-10 km hafif tempolu olarak gerçekleşecek. Koşu yine H4C’da bitecek ve bitişte Kıbrıs’ta Barış için İki Toplumlu Koro’nun etkinliğe katılanlar için özel olarak hazırladıkları müzikler eşliğinde söyleyeceği şarkılar yanında ücretsiz sıcak kahve, çay ve meyve ikramı olacak.

 

Runite Nicosia Organizasyon Komitesi katılımcıların geçiş esnasında sıkıntı yaşamamak için kimlik kartlarını yanına almayı unutmamasını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lefkoşa’nın, üzerindeki, bariyerleri, koşarak, kaldırıyorlar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı