Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:38 Bu haber 6201 kez okundu
 
Koronavirüssüz tatil arayan turistler için iyi bir haber.
Kuzey Kıbrıs, COVID-19'u ortadan kaldıran ilk ülke mi olacak? Bu, koronavirüssüz bir yaz tatili veya kış tatili arayan İngiliz turistler için iyi bir haber.
TURİZM Haberi
Koronavirüssüz tatil arayan turistler için iyi bir haber.

TravelNewsGroup'a bağlı İngilizce yayınlanan eturbonews.com sitesinde Harry S. Johnson tarafından kaleme alınan bir makalede; "Popüler tatil beldesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, COVID-19'u 19 Nisan 2020'den bu yana yeni bir vaka olmadan sürdüren ilk ülke olma özelliği olduğundan bahsederek, turistlerin yaz tatillerini güvenle rezerve etmeye başlayabilir mi? Kuzey Kıbrıs kesinlikle buna inanıyor!" ifadelerine yer verildi..

 

20 yıldır seyahat sektöründe çalışmakta olan, seyahat kariyerine Alitalia'ya uçuş görevlisi olarak başlayan ve bugün son 8 yıldır TravelNewsGroup'ta editör olarak çalışan ve hırslı bir gezgin olarak tanınan Harry S. Johnson makalesinde Kuzey kıbrıs'tan şöyle bahsediyor;

 

Tatilciler için Kuzey Kıbrıs, .1 seçim

"Güvenli ve virüssüz 2020 veya 2021 tatil beldesi arayan tatilciler için Kuzey Kıbrıs, .1 seçim. Mart ayında teyit edilen ilk vakadan bu yana toplam 108 vaka ile Kuzey Kıbrıs'ta koronavirüsten iyileşen son hasta bu hafta hastaneden tamamen taburcu olacak.

 

Johns Hopkins Üniversitesi Coronavirus Kaynak Merkezi'ne göre, Kuzey Kıbrıs  110'dan az teyit edilmiş koronavirüs vakasına sahip tek büyük Avrupa tatil beldesidir. Bu, Kuzey Kıbrıs için etkileyici bir başarı.

 

1974'ten bu yana, Kıbrıs adası Kuzey Kıbrıs Türk (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti veya KKTC) ve Güney Kıbrıs Rum Güney (Kıbrıs Cumhuriyeti) olarak ikiye ayrılmıştır. Adanın iki bölgesi arasındaki ilişkiler, son 20 yıldır, sınır geçişleri sadece bir formalite ile dostane olmuştur.

 

Kuzey Kıbrıs'taki ilk koronavirüs vakası 10 Mart'ta onaylandığında, KKTC hükümeti hızla harekete geçti. 11 Mart günü, tüm havaalanları ve sınırlarını, 16  Mart'da okulları kapattı. KKTC'ye yurt dışından giren herkes 14 gün boyunca otellerde karantinaya alındı. Kısmi sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girdi ve gece 21: 00 - 08:00 arasında sokağa çıkma yasağı yapıldı. Yeni vakaları tespit etmek için testlere erken başladı.

 

Bu önlemler Kuzey Kıbrıs'ta coronavirüsün etkileyici bir şekilde tutulmasına neden oldu. Toplamda sadece 108 vaka vardı, 103 vaka zaten iyileşti ve evlerine ve ailelerine döndü. 4 Mayıs 2020'den itibaren kısmi sokağa çıkma yasağı kaldırıldı, bu da adadaki normal yaşama kademeli bir geçişin başlaması oldu.

 

 Koronavirüssüz bir yaz tatili veya kış tatili arayan İngiltere turistleri için iyi bir haber

Bu, koronavirüssüz bir yaz tatili veya kış tatili arayan İngiltere turistleri için iyi bir haber. Yılda 335 günden fazla güneş ışığına sahip olan Kuzey Kıbrıs, tüm yıl boyunca İngiltere'den gelen ziyaretçileri memnuniyetle karşılayarak evlerinde hissetirecek

 

Ayrıca, Kuzey Kıbrıs'taki birçok otel, restoran, bar ve ilgi çekici yer için iyi bir haber, İngiliz turistleri rahatlamak ve uzun karantina sürecinden sonra evlerine rahatlatarak göndermek istiyor.

 

Yani, turistler yaz tatillerini güvenle rezerve etmeye başlayabilir mi? Kuzey Kıbrıs kesinlikle buna inanıyor!

 

Makalenin  orjinaline ulaşmak için tıklayınız

 

Kaynak: eturbonews.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koronavirüssüz, tatil, arayan, turistler, için, iyi, bir, haber., ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı