Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 19:26 Bu haber 2213 kez okundu
 
Hükümet Belediyelere kaynak aktarmalı
Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Hükümetin kaynak yokluğunu bahane etmemesi ve gerekirse iç borçlanmaya gitmesi ve bölgedeki belediyelere kaynak aktarması gerektiği görüşünü dile getirdi
KIBRIS Haberi
Hükümet Belediyelere kaynak aktarmalı

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, hükümetin İskele bölgesinde 15 köyde karantina uygulamasını doğru ama eksik bir tedbir olarak değerlendirdi.

 

Arıklı yazılı açıklamasında, bu köylerde yaşayan insanların ne yiyip ne içeceği konusunda şu ana kadar herhangi bir tedbir alınmadığını belirterek, “Devlet, 5 yıldızlı otellerde misafir edip karantinaya aldığı vatandaşlarına gösterdiği ihtimamı, karantinaya alınan bölge insanları için de göstermelidir” dedi.

 

Hükümetin kaynak yokluğunu bahane etmemesi ve gerekirse iç borçlanmaya gitmesi ve bölgedeki belediyelere kaynak aktarması gerektiği görüşünü dile getiren Arıklı, şunları kaydetti:

 

" ‘Bu günlerde iç borçlanma yapılmayacaksa başka ne zaman yapılacaktır?’ sorusu haklı bir sorudur.

 

Karantina altındaki insanlara yapılacak yardımlar, belediyeler ve muhtarlıklar eli ile yapılmalıdır. Kişi ve kuruluşlar eli ile yapılan yardımlar hijyen kurallarına dikkat edilmediği için salgının yayılmasına neden olmaktadır. Hükümet bu konuda da bir düzenleme yapmalıdır.

 

Hükümete Karpaz bölgesinde karantinaya alınan insanlara bir an evvel yardım ulaştırılmasının  geciktirilmeyecek bir durum olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hükümet, Belediyelere, kaynak, aktarmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı