Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 08:26 Bu haber 1961 kez okundu
 
Ekşi açıkladı: yolcular, bilet ücretinin iadesini ne zaman alacak?
THY Genel Müdürü Ekşi açıkladı: Seferleri iptal edilen yolcular, bilet ücretinin iadesini ne zaman alacak?
TÜRKİYE Haberi
Ekşi açıkladı: yolcular, bilet ücretinin iadesini ne zaman alacak?

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle seferleri iptal edilen yolcuların ücret iadelerini uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra alabileceklerini bildirdi.

 

Ekşi, yolcu haklarına dair yönetmelik değişikliğinin geçen hafta Resmi Gazeteʹde yayımlandığını belirtirken, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüʹnün (SHGM) ʹbiletin iadesi uçuş yasakları kalktıktan iki ay sonra havayolu işletmesinden alınabilecektirʹ kararını hatırlattı.

 

Koronavirüs salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcuların, istediği bir tarih için bilette değişiklik yapma veya bileti açığa alma hakkı bulunduğu da belirtildi.

 

Ücret iadesinin yalnızca açığa alınıp kullanılmayan biletler için olacağı vurgulandı.ˮBilet değişikliği ve açığa alma ücretsizˮEkşiʹnin Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:ˮBilindiği gibi havayolları #COVID19 salgını sebebi ile seferlerini zorunlu İPTAL etmektedirler.ˮİptal edilen seferlere ait bilet ücretleri SHGM Yönetmeliğine göre UÇUŞ YASAKLARI KALKTIKTAN 2 AY SONRA ödenebilecektir. Bilet değişikliği ve açığa alma ücretsiz yapılmaktadır.ˮKonuyla ilgili geçen hafta Resmi Gazeteʹde yayımlanarak yürürlüğe giren ʹHavayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik Değişikliğiʹne şuradan ulaşabilirsiniz. RESMİ GAZETE 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Ekşi, açıkladı:, yolcular,, bilet, ücretinin, iadesini, ne, zaman, alacak?,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı