Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 06:08 Bu haber 2613 kez okundu
 
Bakan Çavuşoğlu YKS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi...
Bakan Nazım Çavuşoğlu’ndan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na Katılacak Öğrencilere Başarı Mesajı
EĞİTİM Haberi
Bakan Çavuşoğlu YKS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi...

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

 

Yayımladığı mesajda öğrencilerin uzun bir eğitim sürecinin ardından yükseköğrenim aşamasına geçmek ve hayallerindeki mesleğe ulaşabilmek için önemli bir sınava gireceklerini belirten Çavuşoğlu, “Tüm öğrencilerimizin hayallerine kavuşmalarını umut ediyorum” dedi.

 

Öğrencilere stres ve heyecandan uzak, başarılı bir sınav geçirmelerini temenni eden Çavuşoğlu, adayların girecekleri sınavda, edindikleri bilgi ve birikimleri en üst düzeyde yansıtacaklarına inanç belirterek, “Gençlerimizin büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları sınavda, bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtarak, çalışmalarının karşılığını alacaklarına ve başarılı olacaklarına inancım tamdır. Bu düşüncelerle geleceğimizin teminatı olan siz kıymetli öğrencilerimize gireceğiniz sınavda başarılar dilerim” dedi.

 

Çavuşoğlu mesajında ayrıca 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi’ne ülkemizden bin 819, 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri’ne bin 473 ve 3. Oturum olan Yabancı Dil Testi’ne 144 öğrencimizin katılacağının bilgisini verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Çavuşoğlu, YKS'ye, girecek, öğrencilere, başarılar, diledi...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı