Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 18:34 Bu haber 4287 kez okundu
 
Atlas Global iflasını açıklamaya hazırlanıyor...!
AirPort Haber, Türkiye'nin köklü havayolu şirketlerinden biri olan Atlas Global'in iflasını açıklamaya hazırlandığını iddia etti.
TÜRKİYE Haberi
Atlas Global iflasını açıklamaya hazırlanıyor...!

AirPort Haber, Türkiye'nin köklü havayolu şirketlerinden olan ve uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan Atlasglobal'in, iflasını açıklamaya hazırlandığını iddia etti.AirPort Haber portalının haberine göre, Atlasglobal, İstanbul Havalimanı'nın açılmasından sonra Türk sivil havacılık sektörünün ilk iflas eden havayolu şirketi olarak tarihe geçecek.AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Atlasglobal'de personel ile toplantı yapıldığı ve yarından itibaren işe gelmemelerinin tebliğ edildiği öğrenildi. Şirketin tüm uçuş operasyonlarını durdurduğu belirtildi.

 

Maddi sıkıntıları aşamadı
Türkiye’nin köklü özel havayolu şirketlerinden Atlas Global, 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle 26 Kasım 2019 tarihinde uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı.

 

Havayolu şirketi, 21 Aralık 2019'da uçuşlara yeniden başlasa da söz konusu maddi sıkıntıların aşılamaması üzerinde iflas kararı alındı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atlas, Global, iflasını, açıklamaya, hazırlanıyor...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı