Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 12:46 Bu haber 951 kez okundu
 
Anaokul ve İlk Okul 1-2.sınıf öğrencileri heyecanlı, aileler tedirgin...
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Anasınıf, İlkokul 1. ve 2. Sınıf öğrenciler bugün yüz yüze eğitime başladı. Okul-Aile işbirliği ile önlemler sıkı sıkı alınıyor.. Uygulamayı gören aileler bir nebze olsun rahat bir nefes alıyor..
EĞİTİM Haberi
Anaokul ve İlk Okul 1-2.sınıf öğrencileri heyecanlı, aileler tedirgin...

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Devlet ve özel okullarda Anasınıf, İlkokul 1. ve 2. Sınıf öğrenciler bugün yüz yüze eğitime başladı.


Okullarda, Covid-19 salgını dolayısıyla gerekli tedbirler alındı. 

 

Öğrenciler okula maskeli ve ateşleri ölçüldükten sonra alındı.

Öğrenciler heyecanlı, veliler tedirgin...

Geçtiğimiz Mart ayından beri okullarından uzak kalan öğrencilerin özlemi ve heyecanı gözlerinden okunuyordu. çocuklarını okula bırakan veliler ise hem okulun açılmış olmasından duydukları memnuniyeti dile getirirken hem de tedirgin olduklarını belirttiler.

,

Ajans Cyprus'a konuşan bir veli, çocuğunun heyecandan uyuyamadığını arkadaşlarına ve öğretmenine kavuşacak olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, okula gelene kadar çok tedirgin olduğunu fakat okulda alınan önlemleri görünce bir nebze olsun rahatladığını dile getirdi.

 

Öğrenciler okula ateş ölçümünün ardından maske ile okula alınıyor. Eller dezenfekte edildikten sonra sınıflara giren öğrencilerin masaları da tek kişilik ve sosyal mesafe kuralına göre oturum sağlanmış.

Okul-Aile işbirliği ile önlemler sıkı sıkı alınıyor

Toplu kullanılan oyun alanları ise kullanıma kapatılmış. Kantinlerde su harici bir şey satılmıyor. su ihtiyacı ise aileler tarafından çocukların çantalarına poşetler içerisinde konulan 1 lira ile yine rehber bir öğretmen aracı ile sosyal mesafe uygulanarak kantinden alınabiliyor veya sınıfa getiriliyor. Aileler çocukların yiyebilecekleri şeyleri ve su matarasını çantasına koyuyor. Ayrıca her öğrencinin çantasında yedek maskeleri mevcut.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anaokul, ve, İlk, Okul, 1-2.sınıf, öğrencileri, heyecanlı,, aileler, tedirgin...,
Yorumlar
Haber Yazılımı