Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 07:49 Bu haber 2766 kez okundu
 
4 general ve 60 albay emekliliğe sevk edildi
Jandarma Genel Komutanlığında 4 general ve 60 albay emekliliğe sevk edildi
TÜRKİYE Haberi
4 general ve 60 albay emekliliğe sevk edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri Resmi Gazeteʹde yer aldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazeteʹde yer alan kararlara göre, 5 albay tuğgeneralliğe, bir tuğgeneral tümgeneralliğe terfi ettirildi, 4 general ve 24 albay emekliliğe sevk edildi. 21 general yeni görevine atandı, 28ʹi albay olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi.

 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandı. Van Asayiş Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu atanırken Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ilk kez general rütbesi ile atama gerçekleştirildi.Bunun yanı sıra bakanlık onayı da dahil olmak üzere 60 albay emekliliğe sevk edildi ve bir general de yurt dışı görevine atandı.

 

Açıklamada, ʹJandarma Genel Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilen bu atamaların hem bu güzide kurumumuza hem de ülkemize ve aziz milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz. Emekli olan kıymetli mesai arkadaşlarımıza görev yaptıkları süredeki hizmetleri için şükranlarımızı sunar, bundan sonraki hayatlarında esenlikler dileriz.ʹ ifadelerine yer verildi.

 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazeteʹde yer alan karara göre, Sahil Güvenlik Komutanlığında da bir albay tuğamiralliğe terfi ettirildi. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 4, general, ve, 60, albay, emekliliğe, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı