Girne Kültür Sanat Günlerine Edip Akbayram İle Merhaba Dedi.

0

Girne Belediyesi tarafından 8’ncisi düzenlenen Kültür Sanat Günleri Türkiye’nin ünlü özgün müzik sanatçısı Edip Akbayram konseriyle başladı.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Girne Amfi Tiyatroda gerçekleşen konsere 2 bini aşkın kişi katıldı. Edip Akbayram konserde, “Seni seven öldü”, “Sen gittin gideli” ve “Aldırma gönül” isimli şarkılarını dinleyicileriyle birlikte tek bir ağızdan söyledi.

Güngördü: “sloganımız sanat yoluyla barış”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konserin açılışında yaptığı konuşmada, Kültür Sanat Günleri’nin bu yılki sloganının “Sanat yoluyla barış” olduğunu ifade ederek, bu nedenle açılışı Edip Akbayram ile yaptıklarını söyledi. Güngördü, sanatın insanlık için birleştirici bir güç olduğuna inandığını belirterek, başlayan etkinliklerin barış ve hoşgörüye vesile olmasını temenni etti. Güngördü konuşmasının sonunda şahsı, belediye meclis üyeleri ve Girneliler adına sanatçıya teşekkürlerini sundu.

Edip Akbayram: “Kıbrıs’a her geldiğimde ayrı bir heyecan duyuyorum”

Edip Akbayram ise 50 yıllık sanat yaşamında Kıbrıs’a birçok kez geldiğini belirterek, her geldiğinde ayrı bir heyecan duyduğunu söyledi. Akbayram, Girne Amfi Tiyatro’nun atmosferinden ve seyircilerin enerjisinden çok etkilendiğine dikkat çekerek, başlayan etkinliklerin hayırlı olmasını diledi.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız