“Buğday”, Yoğun İlgi Gördü

0

14 Mayıs 2018 – Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) öncülüğünde, Lefkoşa ve Gazimağusa’da gösterilen, ödüllü Yönetmen Semih Kaptanoğlu’nun “Buğday” filmine, sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Semih Kaplanoğlu’nun çok konuşulan, Türkiye, Almanya, Fransa, İsveç ve Katar ortak yapımı “Buğday” filmi, KISBÜ öncülüğünde, Yunun Emre Enstitüsü ve City Mall AVM-Cinemall’ın katkılarıyla Lefkoşa ve Gazimağusa’da sinemaseverlerele buluştu. Film gösterilerinin ardından, Yönetmen Kaplanoğlu ile söyleşi yapıldı.

Moderatörlüğünü KISBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yurdagül Mehmedoğlu’nun yaptığı söyleşilerde, filmi izleyen sanatseverler, film hakkında ve sinemayla ilgili Yönetmen Semih Kaplanoğlu’na sorular sorarak, keyifli sohbet gerçekleştirdi. Sanatseverler, film gösterimine ve söyleşiye yoğun ilgi gösterdi.

Film gösterimine ve söyleşilere, KISBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Tümer ile Yunun Emre Enstitüsü Başkanı Hüseyin Şahin de katıldı.

KISBÜ Rektörü Prof. Dr. Tümer, her zaman sanata ve sanatçılara yeni ufuklar açmasına katkı sağlayan kuruluşlara destek verdiklerini belirterek, böylesine değerli bir filmi KKTC’de sanatseverler ile buluşturmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız