Bosna Ve Makedonya Vatandaşları Kimlikle Seyahate Başladı

0

Bosna Hersek ve Makedonya vatandaşları, iki ülke arasında imzalanan anlaşma ile yarından itibaren kimlik kartı ile seyahat edebilecek. Bosna Hersek ve Makedonya vatandaşları, iki ülke arasında imzalanan anlaşma ile 01 Aralık 2018  cumartesi gününden itibaren kimlik kartı ile seyahate başladı.

İki ülke vatandaşlarının seyahatine ilişkin koşullar hakkında Bosna Hersek Bakanlar Kurulu ve Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki, 1 Aralık’tan itibaren, sınır kapılarından her iki ülke vatandaşlarının kimlik kartı ile geçilebilmesini öngöre anlaşma yürürlüğe girdi.

Bosna Hersek İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada anlaşmanın 12 Mart tarihinde Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak ile Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov arasında imzalandığı hatırlatıldı. Açıklamada, anlaşmanın, iç hukuk prosedürlerinin yerine getirildiği son yazılı raporun alınmasından 30 gün sonra yürürlüğe girmesinin şart olduğu belirtildi.

Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son teyit 23 Ekim’de Makedonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde kabul edildi ve Anlaşmanın yürürlüğe girdiği tarih 1 Aralık 2018 olarak belirlendi.

Bosnak Medya

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi yazınız