İngiltere’de ŞOKE Eden Karar!…

İngiltere’de ŞOK eden Karar….Hırsızlık, Araba çalma, Evlere, iş yerlerine zarar verme, Adam dövme, Telefon çalma, Marketlerden £50 altında ürün çalma konularında boşuna polis çağırmayın bugünden itibaren gelmeyecekler ve ilgilenmeyecekler.

İngilte’de yayınlanan Avrupa Gazetesi Sahibi Vatan Öz, sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, İngiltere ekonomisinin ve polis maaşlarını dahi ödemekte zorluk yaşadığını belirten kararlar alındığını yazdı.

Vatan Öz, yaptığı paylaşımda,

Güya dünyaca ünlü İngiliz polisi !!!!

• Hırsızlık,
• Araba çalma,
• Evlere, iş yerlerine zarar verme, 
• Adam dövme,
• Telefon çalma,
• Marketlerden £50 altında ürün çalma …,

konularında boşuna polis çağırmayın bugünden itibaren gelmeyecekler ve ilgilenmeyecekler

Artık sadece ;
-Cinayet
– Tecavüz
gibi güya daha önemli konulara gelecek İngiliz polisi

İngiltere 2008’den beri içinde olduğu ikili üçlü derin ekonomik kriz sonrası polis sayısını azaltma kamu harcamalarını kesme gibi çarelere başvurmuştu

Koskoca İngiltere’nin polise verecek maaşı kalmamış… Yeterli polis memuru kalmadığı için ( maaşlarını İngiltere ödeyemediği için ) suçun şiddetine göre polis ? müdahele edecek….

AH THERESA MAY AH !!! Ülkeyi ne hale getirdin !!!

Azaltılan sadece polis memur sayısı değil ! BBC bile 33 yıldır sayısız suçlu yakalatan TV programı “crimewatch” dizisini yayından kaldırdı…

İngiltere’de hapishanelerde suçlu yatıracak yer de kalmadığına göre durumu varın siz düşünün artık

Birleşik Krallık…. ?? Bizi ilgilendiren ülkesi İngiltere ve başkent Londra….

Mavi defter ( Blue Book) olarak bilinen İngiltere’nin resmi mali hesapları ( Office for National Statistics) gösteriyor ki İngiltere düne göre £490 milyar daha fakir…. Dün dediğimiz Brexit ( İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasına verilen isim ) tartışmalarının başkasının da öncesinde … Hadi diyelim 2008 dünya mali krizi sonrası üzerinde güneş batmayan topraklara sahip İngiltere fakirleşmeye başladı.

Brexit öncesi İngiltere’nin eli maalesef boş. Bu haliyle Avrupa Birliği İngiltere’yi yer bitirir.

Dönelim İngiltere’nin mavi defterine …. Resmî devlet rakamlarına göre İngiltere’nin yurtdışı rezervleri ( reserve of foreign assets) erimiş. Demek istiyorlar ki Brexit kapışmasında en kritik dönemece geldik ama cebimizde beş kuruş yok ! Avrupa Birliği bunu yer mi ? Yemez !

 

Reklam