3.Geçitkale Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Geçitkale Festivali’nin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Kültür ve Sanat ağırlıklı gerçekleşecek olan festivalde yerli sanatçılarımızın yanı sıra Kıbrıs’ın ünlü heykeltraşı Sevcan Çerkez’in ‘’Hanaylı Nene’’ Heykel Sergisi, Karikatür Sergisi ve KIBSAD’ın ‘’Geçitkale’de Yaşam’’ isimli fotoğraf sergisi yer alacaktır.

Halkdansları, Çocuk defilesi, illizyonist gösteri, Kangoo Jumps,  Ateş Show, Geçitkale Belediye Orkestarsı ve Geçitkale Belediye Korosu’nun da renk katacağı festival 5 gün boyunca renkli sahnelere şahit olacak.

Belediye Başkanı Hasan Öztaş  festival öncesi yaptığı açıklamada Festival’in bölgeye büyük bir katkı sağladığını,  geleneksel hale dönüşen Kültür ve Sanat Festivali’nin her yıl farklı konseptlerle gerçekleştirildiğini belirtti. Öztaş, Kıbrıs kültürünü öne çıkaran etkinliklerin de festivalin ana teması olduğunu söyledi.

Festivaller her bölgede o bölgeye has halk kültürünü ön plana çıkarmak, beldenin sesini duyurmak adına büyük önem taşıdığını belirten Öztaş, sanatın ülkemizde istenilen yerde olmadığını fakat zamanla bunun değişeceğine inandığını söyledi.

Festivallerin halk üzerinde olumlu etki bıraktığına inandığını savunan Öztaş, kültürlerin tanıtılmasına büyük katkı koyduğunu söyledi. Festivallerin zaman zaman amacından saptığını da belirten Öztaş, panayır ile festivalin ayrılması gerektiğinin altını çizdi. Festivallerin amacına uygun şekilde yapılması, iyi organize edilip yönetildiği zaman beldeye büyük katkı sağladığına vurgu yapan Öztaş,  Geçitkale’nin marka haline geldiğini ve ilerleyen zamanlarda tamamlanacak projelerle bunun daha net ortaya çıkacağını belirtti.

Öztaş, tüm halkımızı 3. Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti.

Reklam